mladší školní věk, předškolák, vyrábíme/tvoříme

Truhla

Co by to bylo za piráta bez pirátského pokladu! Alespoň takhle to máme zažité z pohádek a filmů. Ve skutečnosti se ale piráti dostali ke zlatu a stříbru jen vzácně. Nejčastější kořistí pirátů bylo jídlo a pití. Především alkohol, kterému holdovali. Od přepadených lodí si také brali dřevo, lana a plachty na opravu svých vlastních lodí. Peníze získávali díky uloupenému zboží z obchodních lodí. Nejcennější bylo koření, sůl, látky, kožešiny, tabák a kakao. Lukrativní také byl obchod s otroky. Důležitou součástí lupu byly léky a zbraně.
Zlato a drahé kameny nebyli hlavním lupem, ale neznamená to, že piráti žádné nezískali. A proto si dnes vyrobíme truhlu plnou pokladu.

Budeme potřebovat:

papír

nůžky

lepidlo

pastelky

kamínky, korálky nebo co máte vhodného jako poklad
tip: v Kiku mají často produkty na scrapbooking, tam jsem koupila malé drahokamy vhodné k nalepení na papír.

Tady: TRUHLA si můžete stanout námi nachystanou truhlu k vystřižení, nebo si podle ní nakreslete svoji. Nechte děti ať si ji vystřihnou. Těm menším pomozte. A nezapomeňte použít nůžky s kulatou špičkou!

Dalším krokem je truhlu vybarvit. Agátka zvolila tradiční dekor ala dřevo, ale fantazii se meze nekladou. Nezapomeňte na horní část víka! Budete chtít přeci svoji truhlu zavřít!

Naneste štědré množství lepidla a zaplňte truhlu zlatem a drahými kameny.

Nechte zaschnout a hotovo!

Sdilet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *