čtení / slovní zásoba, předškolák, školák

Mořská Osmismerka

Osmisměrky… můj prvňák je přímo zbožňuje! Ve škole tuhle aktivitu provádějí alespoň jednou týdně a mě osobně se na nich líbí, jak jsou flexibilní. Dají se přizpůsobit každé čtenářské úrovni. A jak mému malému čtenáři roste slovní zásoba i jeho čtenářské schopnosti, osmisměrka roste s nimi.

Důvod proč omisměrky najdete na našich stránkách je jejich vzdělávací hodnota. A upřímě řečeno se tady s nimi nesetkáte naposledy. Proč tedy osmisměrkám tak fandíme? Proč jsou tak skvělé?

SLOVNÍ ZÁSOBA

Osmisměrka je výborná pomůcka pro rozšiřování slovní zásoby. Obvzlášť pokud pracujete v rámci určitých témat. Jako teď. Pokud objevujeme moře a oceány, jak se nejlépe seznámit s názvy některých forem života, než s osmisměrkou. I když většina dětí zná rybu, takový mořský úhoř pro něj může být novinkou.

ROZEZNÁVÁNÍ SLOV

Stejně důležité jako znát slovo, je to slovo rozpoznat. Čím více slov Váš malý čtenář zná, tím jednodužší pro něj čtení je. Plynulost čtení závisí čistě na rozeznání slov…ale těm malým to zatím neprozrazujte!

Osmisměrky procvičují pravopis, gramatiku a pochopení kontextu. Ale teď už Vás nebudu zdržovat. Máte přeci, spolu s Vašimi dětmi, spoustu osmisměrek k vyluštění!

Zde najdete naše mořské osmisměrky ke stažení, vše zdarma:

Morska Osmismerka_tezke

Morska Osmismerka_lehke

Morska Osmismerka_stredni

 

Nezapomeňte nás označit na Instagramu @vsevedci s fotkami Vašich malých Vševědců při práci. 😀

Sdilet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *